Basketbol

altyapı

Alanya Belediye Spor Basketbol Takımı 2014-2015 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde genç oyuncularda oluşan bir kadro ile mücadele etti. Takımın hedefi, genç oyuncuların tecrübe kazanmasının yanı sıra genç bayanlar kategorisinde Antalya Şampiyonu olmak ve Türkiye Şampiyonası’nda iyi bir derece elde etmekti. 2 lig’de mücadele eden 34 takımın içersinde en genç kadroya sahip olan takım Alanya Belediye Spor Kulübü Takımı idi. Bir çok takımın bütçesinin çok altında bir bütçeye sahip olunmasına rağmen, oynanan 16 maçta 5 galibiyet alarak takım başarılı bir grafik elde etti.

altyapı.
Alanya Belediye Basketbol Takımı yerel lig müsabakalarında da başarılı bir sezon geçirdi. Kulüp, genç oyunculara verdiğimiz önemin karşılığını fazlasıyla aldı. Takım, Genç Bayanlar kategorisinde de sadece bir maç kaybederek Antalya Şampiyonu oldu ve Türkiye finallerine direk katılma şansı elde etti .16 Takımın katıldığı Türkiye Şampiyonası’nı ise 6. sırada tamamladı. Sezon içersinde yaşanan talihsiz sakatlıklar turnuvanın sonlarına doğru oyuncu rotasyonunun dar olması ve son güne doğru yorgunluk belirtileri takımı olumsuz etkiledi. Buna rağmen oyuncular çok büyük özveri göstererek önemli bir derece elde ettiler. Oyuncuların göstermiş oldukları olumlu gelişim çok sayıda kişiden olumlu tepki almaları takıma büyük moral sağladı.
Milli oyuncumuz Manolya Kurtulmuş, geçen yıl Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etti. Kurtulmuş bu yılda Genç Milli Takıma davet edilerek kulübümüzün gururu oldu. Kurtulmuş,
Tüm Türkiye’de mücadele eden basketbolcular arasında 18 isimden biri oldu.

Yaşanan bu başarılarda takım içerisindeki uyum, oyuncuların birbiriyle çok iyi anlaşmaları takım içersindeki yaşça büyük ablalarının genç oyunculara göstermiş olduğu yaklaşım çok etkili oldu. Kısacası; Alanya Belediye Spor Basketbol Takımı yönetimi, oyuncusu, antrenörü ve masörü ile iyi bir takım olmayı başararak sorunsuz bir sezon yaşadı.
Alanya Belediye Spor Kulübü ekip olarak, altyapıyı çok önemsiyor ve altyapı da önemli atılımlar yaptı. Alanya genelinde okullarda yapılan taramalar sonucu şu an altyapıda 100’e yakın oyuncu ile çok düzenli bir şekilde alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Kulüp bu düzenli ve disiplinli çalışmalarının meyvelerini almaya başladı.
Basketbol Takımı bu sezon minikler kategorisinde Alanya’yı en iyi şekilde temsil ederek Antalya Şampiyonu oldu. Takımın önümüzdeki birkaç yıl içerisinde önemli başarılara imza atmasını bekliyoruz. Bilindiği üzere takım 2013’de Türkiye 3.’si, 2014’de Türkiye 8.’si 2015 ise Türkiye 6.’sı oldu.
Sonuç olarak, Alanya Belediye Spor Basketbol Takımı başarı seviyesini her yıl biraz daha yukarı taşıyan bir ekip ruhuna sahip. Önümüzdeki sezon hem altyapıda hem 2 lig’de tespit edilen eksikler tamamlayarak daha iyisini yapmak için var gücüyle mücadele edecek.
Takımın attığı başarılarda imzası bulunan Yöneticimiz Kamil Koçak’a, Antrenörlerimiz Taylan Yerlikaya başta olmak üzere Naim Namal’a,Kazım Cebir ,Emine Sari Altop,Tuğce Erden, Gülay Çakırer Uslu, Sema Kökdemir’e masörümüz Davut Akbaşa ve başarının mimarı oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum.