Başkanımız

mehmet erkenBir buçuk yıl önce “Spor yapmayan çocuk kalmayacak “ sloganıyla ben ve yönetim kururlu arkadaşlarım göreve başladık.
Öncelikli hedefimiz gençlerimiz oldu. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan nasıl uzaklaştırabiliriz, çağımızın hastalığı olan internet ve sanal alemden nasıl onları uzaklaştırırız da spor yapmalarına teşvik ederiz bunun planlarını yaptık.
Biz bu yola çıkarken kendimize şu sözü verdik; önce insan olmanın tüm değerlerini taşıyan, kültürüne ve inanç değerlerine sahip çıkan sonra ilim öğrenmeyi kendine hedef haline getirmiş en sonunda da bu düşüncelerle harmanlanmış sporcu yetiştirmek.
Şu anda 14 branşta 1402 sporcu ile bölgenin en önemli spor kulübü durumundayız. Bu yıl faaliyet gösterdiğimiz 14 branşta sporcularımız katıldıkları her müsabakadan madalya ve kupayla dönerek başarı çıtamızı yükselttiler.
Alanya Belediye Spor Kulübü olarak tarihinde ilk kez yırt dışında yeşil sahalara çıktık. Finlandaya’nın özel davetlisi olarak “Santa Claus Cup Finlandiya 2015 Turnuvası”nda Türkiye’yi temsil eden tek takım olan Alanya Belediyespor Kulübü U12 Genç Takımı oyuncuları bronz madalya ile ülkemize döndüler. Yine Bayan Basketbol Takımı’mız katıldığı her müsabakayı başarıyla tamamladı. Bu yıl Türkiye Bayan Basketbol 1. Lig’in de mücadele edecek olan takımızı yeni transferlerle güçlendirdik. Voleybol, hokey gibi faaliyet gösterdiğimiz her alanda başarı elde ettik. Yine Triathlon ve Yol Bisikleti sporcularımız katıldıkları her yarışta üstün performans göstererek kürsüleri kapatmayı başardılar.
Kulübümüzün bu yıl açtığı yaz okulları kayıtlarında büyük bir patlama yaşandı. Altyapıda değişik branşlarda yaklaşık 1400 çocuk ve öğrenciye uzman antrenörler eşliğinde eğitim veriyoruz. Lisansli 515 sporcuya, spor okullarında da 350 çocuğa hizmet verildi.
Burada çocuklarımız spor yaparak dayanışmayı, yardımlaşmayı, mücadele etmeyi ve kazanabilme becerisini sağlamaktadırlar.
“Alanya”yı sporsal anlamda imrenilecek bir yer hale getirmeyi hedefliyoruz. Alanya Belediyesi Spor Kulübü olarak; topluma yararlı insan yetiştirirken; spor bilincini küçük büyük herkese verebilmek ve yönlendirmek için için çaba gösteriyoruz.
Bize çalışmalarımızda her zaman bize destek olan Sayın Belediye Başkanımız Adem Muray Yücel’e Belediye Başkan Yardımcılarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum.

Alanya Belediye Spor Kulübü Başkanı
Mehmet Erken