Futbol

DSC_7879

Alanya Belediye Spor altyapısında, genç yeteneklere çok kapsamlı bir futbol eğitimi verilmekte, iyi birer sporcu olarak yetişmeleri sağlanmaktadır.
Belediye Spor altyapısında yetişen sporculara UEFA diplomalı Antrenör Gürsel Atay sorumluluğunda Ulaş Ulusoy, Mustafa Bora,Nurettin Kaya, Mehmet Kaya, Murat Ceren, Mehmet Kılıç,Hüseyin Ayhan, Alper Şengün, Erkut Çakıl gibi uzman atrenörler eşliğinde eğitim veriliyor.
Yerel Yönetimin 2014 yılı Mart ayında değişmesiyle birlikte Alanya Belediye Spor Kulüp Başkanlığına getirilen Mehmet Erken başkanlığında ki yeni yönetim ilk olarak Belediye Spor Yaz Okulunu oluşturdu.
İlk yıl 300 çocuğa futbol eğitimi verildi. Büyükşehie Yasası’yla merkeze bağlanan beldelerdeki amatör kulüpler Oba Spor, Kestel Spor, Tosmur Spor Barbaros, Türkler Spor, Konaklı Spor gibi kulüpler Alanya Blediye Spor bünyesine dahil edildi. Kestel Spor ile Konaklı Spor Süper Amatör Lig’de diğer takımlar ise 34 değişik kategoride faaliyet gösterdi.
Alnya Belediye Spor altyapıda U11, U12, U13 liglerinde kendi resmi ligini oluşturdu. Bu liglerde spor okullarındaki 130 çocuğa resmi lisans çıkarıldı. U12 ligin de şampiyon olan Alanya Belediye Spor Takımı Finlandiya’da Uluslar arası “Santa Claus Cup Finlandiya 2015 Turnuvası”na katılarak gümüş madalya sahibi oldu.
Yine lisansli 515 sporcu, spor okullarında da 350 çocuğa hizmet verildi. Tüm liglerde ki Alanya Belediye Spor takımları Play Out olarak oynadı. Öte yandan kulüp 1998 doğumlu çocuklarla 2. Amatör kümede mücadele etti.

Alanya Belediye Spor Kulübü tarafından geçen yıl oluşturulan Futbol Okulu yaz kış devam etmekte. 5 ile 16 yaş arasında ki çocukların eğitim gördüğü Futbol Okulun’un amacı sporcu çocukların bedensel, zihinsel, psikolojik, sosyal yönde eğitimler alarak Alanya Belediye Spor Kulübü’ne ve topluma faydalı gençler olarak yetiştirmek.
Futbol Okulunun bir diğer amacı ise, kendine güveni olan, mutlu, sevecen, heyecanlı duygularını kontrol edebilen, kendisi ve çevresiyle barışık , dostluk ve barışı önde tutan kişiliği ve sporcu ahlakı ile topluma örnek olacak psikolojisi güçlü oyuncular yetiştirmek.
Alanya Belediye Spor Tesisleri’nde yaş gruplarına göre eğitim gören çocuklar saat 15.50-19.00 ile 19.00-20.00 saatleri arasında iki ayrı kategoride çalışmalarını sürdürmekte. Her iki grup için de Belediye Spor ücretsiz
servis hizmeti vermekte.