Hokey

11541908_880228688737454_3674555837247150678_n,Diğer spor branşlarında olduğu gibi Hokey takımı da bu yıl kulübün gururu oldu.
Alanya’da 2005 yılında başlayan hokey başta erkekler ve kadınlarda salon ve açık alan süper lig’lerinde başarılara imza attılar. Diğer yaş gruplarında Türkiye 3.’lüğü, 2.liği ve şampiyonluklar elde ettiler.
Alanya hokey alanında Türkiye Hokey Federasyonu’nun bir çok müsabakalarına ve Milli Takım Kamplarına ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda Alanya Hokey Federasyonu’nun kalesi olarak görülmektedir.
Alanya Belediye Spor Hokey Takımı’nın 18 tane milli sporcusu bulunmakta. 8 tane de day oyuncular Milli Takımlara gitmek için hazırlıklarını sürdürmekteler. Alanya’da toplam lisanslı hokey oynayanların sayısı ise oldukça yüksek. 775 kadın, 732 erkek olmak üzere toplam 1.507 lisanslı kişi hokey oynamakta.
Alanya Belediye Spor Hokey Takımı Milli Sporcuları yurtdışında katıldıkları 2 şampiyonadan 3 madalya ile Alanya’ya dönerek ilçede sevinç yaşanmasına neden oldular.
Malta’da yapılan 16 Yaş Altı Kadınlar Akdeniz Kupası Açık Alan Hokey Şampiyonası ile Hırvatistan’da yapılan 18 Yaş Altı Avrupa Kadınlar Hokey Şampiyonası’nda derece elde eden 3 sporcu madalya ile döndü.
Türkiye Hokey Milli Takımı’nda Alanya Belediye Sporu temsil eden Nida Nur Özkan, Malta’da düzenlenen şampiyonada final maçında İtalya’ya yenilerek 2’nci oldu.
Hırvatistan’da yapılan 18 Yaş Altı Avrupa Kadınlar Hokey Şampiyonası’nda ise milli sporcularımız Fatma Altınparmak ve Büşra Doğan final maçında Belarus’a yenilerek 2’ncilik madalyası ile ilçeye döndü.
Kadınlar Salon 1. Lig Şampiyonu olan Alanya Belediye Spor 2015/2016 sezonun da Süper lig’de mücadele edecek.
Okullararası Hokey İl birinciliğine Alanya her yıl ev sahipliği yapmakta. Hokey Alanya’da yoğun talep görüyor. İdareciler ve aileler tarafından destekleniyor.
Hokey Takımının Antrenörlüğünü Ayşegül Mutlu yapıyor.
Hokey lig’inde olan takımlarımız ise şöyle:
Süper lig: Alanya Belediye SK. Kadınlar
Lig: Alanya Belediye SK. Erkekler
Lig: Alaiye SK.,Mahmutlar SK., ALDOKS SK.
Okullar sporlarında hokey branşını 2014/2015 Eğitim- Ğğretim yılında temsil eden okullar ise şöyle:
ORTAOKUL: Kestel, Şükrü Mülazım, Nimet Alaeddinoğlu, Avsallar, Sema Eray Erdem.
LİSE: Anadolu İmam Hatip Liesesi, Kız Meslek ve Teknik Lisesi, Abdurrahman Alaeddin Lisesi, Avsallar Recep Karaca ÇPL.