Tekvando

tekvandoAlanya Belediye Spor Taekvando braşında da sayısız başarıya imza attı. Kulüp, geçen sezon Türkiye birincisi ve ikincisinin yanı sıra sayısız madalyanın sahibi oldu.
Alanya Belediye Spor Teakvando Takımı 2015 yılında katıldığı her müsabakada derece elde etti. 2015 yılı Mart ayında Antalya’da yapılan Gençler Kulüpler Müsabakasında Alanya Belediye Spor, takım halinde birinci olarak Alanya’nın gururu oldu.
2015 Nisan ayında yapılan Yıldızlar Taekvando Müsabakasında Alanya Belediye Spor Kulübü Erkek ve Bayanlar takım halinde yine birinciliği elden bırakmayarak yılın ikinci müsabakasında da yüzleri güldürdüler.
Teakvonda Takımı Haziran ayında yapılan Minikler Müsabakasında yine Erkek ve Bayanlar Takım halinde üçüncü kez birinci olarak yeni bir başarıya imza attılar.
Ayrıca Türkiye Takekvando Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Büyükler Türkiye Şampiyonasına 6 sporcu ile katılarak 2500 sporcu arasında kilosunda Mevlüt Nural Türkiye 5. Oldu.
6 sporcu ile Gençler Türkiye Şampiyonasına katılan takım, 2000 sporcu arasında iki birincilik, dördüncülük ve sekizincilik elde etti.
Yine Yıldızlarda Marmaris’te 8 sporcuyla bir birincilik bir sekizincilik, Çanakkale’de yapılan Türkiye Şampiyonasında 2500 sporcunun katıldığı yarışmada 57 kg’da Ahmet Can TimaĞur Türkiye ikinciliği elde etti.
Isparta’da yapılan Okullar Türkiye Taekvando Şampiyonasında Alanya Belediye Spor Kulübü 1500 öğrencinin katıldiği müsabakalarda 37 kğ’da Aleyna Sönmez birinci, 30 kğ’da Emine Yalım 2., 57’kğ’da Ahmet Yıldırım 3. oldu.